Històries de Gràcia

09:00 in General by GràciaNet

Avui es posa en marxa un nou projecte allotjat a GràciaNet. Es tracta d’Històries de Gràcia, una web/blog que ens explica (com indica el títol) fets interessants en la història de la nostra vila.

Ells mateixos es presenten aixi:

Històries de Gràcia us dóna la benvinguda i us convida a participar en aquest espai de reflexió i de divulgació de la història d’un dels barris més populars de Barcelona. El nostre desig és fer una humil contribució a la preservació de la memòria de la nostra vila. Amb rigor científic i les millors intencions volem conèixer el passat de graciencs i gracienques.

Aquí hi trobareu relats històrics, personalitats rellevants, efemèrides i tot tipus de curiositats relacionats amb la nostra història i cultura.

Podeu visitar-los al seu domini: http://historiesdegracia.cat

 

Sense comentaris »